6 травня 2019 року на кафедрі «Технічний сервіс та системи в АПК» було проведено олімпіаду на тему: «Машинне доїння корів і первинна обробка молока». В олімпіаді прийняли участь 15 студентів третього курсу механіко-технологічного факультету.

Доїння корів – один з найважливіших елементів у єдиній технологічній лінії виробництва молока. На частку цього процесу припадає близько 40 – 45% загальних витрат праці на молочних фермах. Застосування машинного доїння корів полегшує працю доярок, підвищує продуктивність праці, знижує собівартість продукції і дозволяє отримувати молоко високої якості. Доїльні установки повніше механізують процес доїння. Крім того, механізовані в потоці збір молока від кожної корови, транспортування його в молочну, охолодження і короткочасне зберігання. При цьому забезпечується отримання молока високої якості.

Проводилась олімпіада в три етапи. На першому етапі учасники розбирали – збирали на правильність та швидкість комплект доїльних стаканів доїльного апарата. Час затрачений кожним учасником переводився в бали. Другий етап – полягав у розв’язуванні 25 тестових завдань на тему олімпіади. На третьому етапі учасникам олімпіади було запропоновано розгадати кросворд і визначити в ньому ключове слово. За кожну правильну відповідь на другому і третьому етапах учасник отримував 2 бали.

Загальна кількість балів, набраних кожним учасником олімпіади, визначалась додаванням усіх балів отриманих за кожен етап. Переможці олімпіади визначались серед учасників які набрали максимальну кількість балів.

Переможцями олімпіади стали:

І-е місце –   Тарабанов Є.О. (32АІ);

ІІ-е місце –  Галігузов О.О. (31АІ);

ІІІ-е місце – Гера А.М. (31АІ).

Переможці олімпіади отримали до свого загального рейтингу по дисципліні «Механізовані технології в виробництві с.-г. продукції» відповідно 20, 15 і 10 додаткових балів. Інші учасники олімпіади отримали по 5 додаткових балів.

Усім призерам олімпіади урочисто були вручені почесні грамоти.

Деякі робочі моменти проведеної олімпіади зафіксовано на фотографіях приведених нижче.