В рамках укладеної угоди між Інститутом механіки та автоматики агропромислового виробництва НААН України та кафедрою експлуатації та технічного сервісу ТДАТУ, співробітники кафедри взяли участь у науковій конференції «БПЛА в агропромисловому виробництві», що відбулася 1 травня 2024 року у змішаному форматі спілкування. Під час роботи конференції були презентовані цікаві матеріали щодо використання дронів у сільському господарстві. Безпілотники в аграрному секторі можуть виконувати різноманітні операції: роблять знімки з висоти, моніторять поля, створюють 3D-карти, сіють насіння, вносять добрива і хімікати, контролюють посіви, допомагають в іригації, а також допомагають контролювати тварин у сільському господарстві. У роботі конференції від кафедри ЕТСМ взяли участь: проф. Кувачов В.П., проф. Надикто В.Т., проф. Скляр О.Г., доц. Болтянський Б.В., ст.викл. Дереза С.В. При підведенні підсумків роботи наукової конференції спікер зібрання акдемік НААНУ Адамчук В.В. запросив науковців ТДАТУ взяти участь у реалізації проблем пов’язаних з використанням БПЛА в агропромисловому виробництві.