Студентський науковий гурток є осередком науково-дослідної роботи студентів за всіма напрямами наукового пошуку в системі комплексної підготовки висококваліфікованих фахівців.

Науково-дослідна робота студентів є однією з форм навчального процесу у закладі вищої освіти. Студентський науковий гурток дозволяє реалізувати діяльнісний підхід в освітньому процесі, знайти студенту ще в процесі навчання однодумців, з якими можна порадитися і поділитися результатами своїх досліджень. Студент, що займається науковою роботою, стає більш відповідальним. Тільки від нього самого залежать теми досліджень, терміни виконання роботи. Витрачаючи свій особистий час, студент розвиває такі важливі для майбутнього дослідника якості, як творче мислення, усвідомлення своєї майбутньої професійної траєкторії. Науково-дослідна робота студентів найбільш вдало поєднує навчання і практику. Практика спрямована на закріплення знань, отриманих в процесі навчання, на розвиток професійного мислення студентів, формування у майбутніх фахівців умінь проектувати, конструювати, організовувати й аналізувати професійну діяльність.

Зважаючи на те що на засіданнях гуртка можуть бути присутніми не тільки його учасники, але і всі бажаючі студенти, 24 вересня розпочав свою роботу гурток під керівництвом ст. викл. Дерези С.В. «Удосконалення засобів механізації технологічних процесів на тваринницьких фермах» (план роботи) в розгорнутому складі. Тематика першого засідання – «Стан і перспективи механізації тваринницьких ферм. Показники оцінки машин для обслуговування тварин і приготування кормів». Активну участь у роботі гуртка прийняли його дійсні члени – Димченко Д.В. (15 МБ АІ), Савійський С.М. (12 МБ АІ), Фесівський В.О. (31 АІ), а також магістранти 15 МБАІ групи. На наступне засідання гуртка за бажанням більшості присутніх винесено наступне питання: значення грубих кормів у годівлі ВРХ та зоотехнічні вимоги до технологічної лінії приготування грубих кормів для тварин.

Ст. викл.  кафедри ТСС АПК Дереза С.В.