pidruchnyk-tehnichna-mehanika-ridyny-hazu-2019Вітаємо з виходом у світ підручника «Технічна механіка рідини і газу» для здобувачів ступеня вищої освіти закладів вищої освіти (Видавництво  ТОВ «Колор Принт»). Метою видання стало підвищення якості освітнього процесу ТДАТУ. Автори: д.т.н., професор Володимир Аксентійович Дідур, д.т.н., професор Дмитро Павлович Журавель

Рецензентами виступили:
В.Д. Войтюк доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту ім. М.П. Момотенка Національного університету біоресурсів і природокористування України.
В.В. Аулін доктор технічних наук, професор кафедри експлуатації та ремонту машин Центральноукраїнського національного технічного університету.

Підручник складається з шести розділів розміщених на 446 сторінках. На підставі багаторічного досвіду педагогічної та наукової роботи у сфері механіки рідини і газу авторами підручника викладені основи загальної гідроаеромеханіки, теплотехніки та її інженерні додатки, призначені для студентів інженерних спеціальностей агротехнічних вузів. Викладені загальні питання теорії рівноваги і руху рідини і газу, а також методи гідравлічного розрахунку напірних і безнапірних трубопроводів. Розглянуті прилади, принцип дії динамічних насосів та об’ємних гідромашин. Подані методи розрахунку гідравлічних і пневматичних приводів і способи вибору приладів, що входять до них.