Виховна робота зі студентами є одним з найважливіших напрямків освітньо-виховної діяльності Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Основною метою виховної діяльності у ЗВО є максимальне залучення здобувачів вищої освіти в цілеспрямовано організовану діяльність, що сприяє реалізації їх інтелектуального, морального, творчого та фізичного потенціалу, сприяння формуванню комплексно розвиненої і гармонійної особистості. Того, хто навчається через створення умов для становлення професійно і соціально компетентної особистості здобувача вищої освіти, здатного до творчості, що володіє науковим світоглядом, високою культурою і громадянською відповідальністю.

Один із напрямків виховної роботи – удосконалення цивільно-патріотичного виховання студентської молоді.

Так науковою бібліотекою ТДАТУ було розроблено відео «Козацька історична бібліотека», яке присвячено Дню козацтва https://youtu.be/2RsoSBbkqpA.

Завдяки праці співробітників наукової бібліотеки ТДАТУ студенти 32 АІ групи (куратор доц. Паніна В.В.) під час виховної години дізналися про історію становлення козацтва, імена гетьманів і час їх правління, віртуально відвідали острів Хортицю. Крім того, студенти цю інформацію в більшому обсязі можуть знайти на полицях наукової бібліотеки ТДАТУ.

Свого часу український історик, дипломат і теоретик українського консерватизму В. Липинський писав: «Бути патріотом – це значить бажати всіма силами своєї душі створення людського, державного і політичного співжиття людей, що житимуть на Українській землі, а не мріяти про втоплення у Дніпрі більшості своїх же власних земляків. Бути патріотом – це значить шукати задоволення не в тім, «щоб бути українцем», а в тім, щоб було честю носити ім’я українця. Бути патріотом – це значить вимагати гарних і добрих учинків від себе, як від українця, а не ненавидіти інших тому, що вони «не українці». Врешті, бути патріотом, це значить, будучи українцем, виховувати в собі громадські, політичні, державотворчі прикмети…» (лист В. Липинського до Б. Шемета. Писаний у Райхенау 12.12.1925 р. // Мала енциклопедія етнодержавознавства. НАНУ, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького; редкол.: Римаренко Ю.І. (відп. ред.) та ін. К: Довіра, Ґенеза. 1996. С. 745-746.).

Доцент кафедри ТСС АПК Валерія Паніна