В рамках виконання договору про співпрацю №1 від 02.07.2021 р. між Львівським національним аграрним університетом і Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного розроблено геліосушарку з інтегрованим енергоблоком. Робота виконувалась у відповідності з напрямком наукової школи «Ресурсозбереження в технологічних процесах АПК» і присвячена питанню раціонального використання сонячної енергії в технологічних процесах сушіння фруктів на основі сонячних сушильних установок, які застосовуються в різних галузях агропромислового комплексу України. Метою даного дослідження було ін-інтенсифікації процесу сушіння фруктів з використанням сонячної енергії шляхом об’єднання в єдиний енергетичний блок в геліосушарці повітряного колектора і сушильної камери. Для досягнення даної мети були розроблені методика діагностики теплообмінних процесів зі змінними потенціалом дифузії і вологопереносу. Дана методика відрізняється від існуючих методів дослідження теплообмінних процесів тим, що дозволяє розрахувати інтенсивність випаровування вологи з одиниці поверхні матеріалу на основі синтезу вологості і основних законів незворотних процесів теплообмінних характеристик процесів сушіння фруктів в геліосушарці. Від кафедри ТСС АПК активну участь в розробці даної технології і обладнання приймали участь  д.т.н., професор Журавель Д. П. та к.т.н. доцент Болтянський Б.В. Матеріали досліджень опубліковані в періодичному виданні  «PROBLEMELE ENERGETICII REGIONALE» 2 (50) 2021 та проіндексовані в наукометричних базах Scopus і Web of Science.

Професор кафедри ТСС АПК Дмитро ЖУРАВЕЛЬ