Студентські наукові гуртки – одна з форм наукової діяльності студентів, спрямована на розширення їх наукового потенціалу й формування навички науково-дослідної діяльності у вільний від навчання час або спеціально наданий час.

Так, 23 жовтня на кафедрі технічного сервісу та систем в АПК відбулось засідання студентського наукового гуртка «Методологія оптимізації техніко-технологічної системи використання гною на органічні добрива» під керівництвом к.т.н., професора Олександра Григоровича Скляра. Відвідувачі наукового гуртка, які навчаються за спеціальністю «Агроінженерія», розглянули наступні актуальні питання:

1. Аналіз видів гною (посліду) тварин
  2. Аналіз технологій переробки гною на органічні добрива
  3. Аналіз технічних засобів для переробки гною на органічні добрива

Тваринництво забезпечує країну продовольством, визначає користування та управління земельними ресурсами, відповідає за життєздатність сільських громад. Тваринництво є важливою галуззю для стабільного функціонування країни. У структурі агропромислового комплексу України, на тваринництво припадає понад 33 % валової продукції. Водночас, робота підприємств промислового тваринництва пов’язана зі значним забрудненням навколишнього середовища, неефективним використанням ресурсів, соціальними та економічними проблемами. Тому, проблема переробки тваринних стоків є однією з найскладніших при введені екологічно безпечного сільськогосподарського виробництва.

Засідання студентського наукового гуртка закінчилось обговоренням можливих шляхів удосконалення розглянутих технологій і засобів для якісної переробки гною. Студенти зможуть впровадити ці ідеї в своїх наукових роботах (статтях, тезах) та виступити з доповідями на науково-практичних конференціях в закладах вищої освіти України.