Конкурентоспроможність будь-якої держави на світовому ринку та якість життя її населення напряму залежить від рівня професійної підготовки кадрів. Одним із провідних світових лідерів у сфері підготовки кваліфікованих кадрів на сьогодні виступає Європейський Союз, який завдячує цьому дуальній системі освіти і навчання. Третій рік поспіль Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного бере участь у експерименті Міністерства освіти і науки України із впровадження у закладах вищої освіти дуальної форми здобуття освіти.

Так, 4 травня 2023 року на кафедрі експлуатації та технічного сервісу машин було заслухано звіти здобувачів вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія», для яких у другому семестрі 2022-2023 навчального року освітній процес проходив за дуальною формою здобуття освіти.

За українським зразком, «дуальна форма здобуття освіти» — це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору про здійснення навчання за дуальною формою здобуття освіти. Основне завдання упровадження елементів дуальної форми навчання – усунути основні недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх фахівців, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання.

Здобувачі вищої освіти представили атестаційні листи за результатами дуального навчання, а також у форматі ZOOM-конференції розповіли про організацію дуальної форми здобуття освіти та фахові компетентності,   які вони здобувають безпосередньо на виробництві. В процесі спілкування викладачі кафедри визначили основні напрямки корегування освітньо-професійних програм «Агроінженерія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти  з урахуванням викликів сьогодення.

Високий рівень організації дуальної форми навчання було визнано на підприємствах: ТОВ «Полетехніка» (студент Ружицький В.), ТОВ «Мала Токмачка» (студент Стеценко В.), ТОВ ОЗСМ «Агротех» (студент Гужва Д.), фірма «Індустрія Богеміка», м. Прага (студент Жмак С.)

Професор кафедри ЕТСМ Олександр Скляр