15 жовтня 2019 року відбулася екскурсія студентів факультету енергетики і комп’ютерних технологій ННІЗУП на Запорізьку атомну електростанцію. Керівником групи від ТДАТУ був призначений викладач кафедри технічного сервісу та систем в АПК, д.т.н., проф. Дмитро Павлович Журавель. Під час екскурсії студенти отримали необхідну інформацію про функціонування станції та ознайомились з  діючим обладнанням.

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) – атомна електростанція, розташована в степовій зоні на березі Каховського водосховища в Запорізькій області України поруч із містом Енергодар. Це найбільша в Європі й шоста у світі атомна електростанція. Вона складається з шести атомних енергоблоків по 1 млн кВт кожний.

Щорічно станція генерує близько 40 млрд кВт-год електроенергії, що становить п’яту частину загальнорічного виробництва електроенергії в державі й половину її виробництва на українських атомних станціях.

За підсумками роботи у 2000 р. Запорізька АЕС визнана однією з трьох найкращих атомних станцій світу, що повністю відповідають вимогам МАГАТЕ.

На Запорізькій АЕС – першій серед атомних станцій України з реакторами типу ВВЕР – побудоване сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Його технологія базується на зберіганні відпрацьованих паливних збірників у вентильованих бетонних контейнерах, розташованих на майданчику в межах атомної станції. Проєктний обсяг сховища – 380 контейнерів, що забезпечить на найближчі 50 років зберігання відпрацьованих паливних касет, які будуть вилучатися з реакторів протягом усього терміну експлуатації станції.

Оператором усіх чотирьох діючих АЕС України є держпідприємство «НАЕК» Енергоатом, яке отримує ядерне паливо за контрактами з компаніями ТВЕЛ (РФ) і Westinghouse Electric Sweden (Швеція). Енергоатом експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

На сьогоднішній день діє тільки одне сховище для відпрацьованого ядерного палива – пристанційне сухе сховище (ССВЯП) на Запорізькій АЕС (уведено в експлуатацію в 2001 р). Цей майданчик призначений тільки для палива, що забирається з реакторів ЗАЕС.