В українському суспільстві патріотизм – одне з багатогранних і багатоаспектних явищ. Патріотизм викликає найрізноманітніші почуття та асоціації у наших громадян – від любові до неприйняття, від піклування до повної байдужості, від зачарованості до огиди.

У зарубіжній науці ґрунтовно досліджено, які соціопсихологічні процеси відбуваються в країні, в якій функції рідної мови поступово перебирає на себе інша мова – найчастіше це нав’язана мова колонізатора у випадку колоніальної залежності країни.

Розкол України на мовному ґрунті – це тяжка спадщина колоніального минулого, особливо останнього радянського періоду, адже це не тільки опозиція двох мов, це протистояння ідентичностей та цивілізаційних орієнтацій населення. Асимільовані й денаціоналізовані середовища блокують процес формування солідарної нації, людність перебуває тут у стані атомізованого натовпу, яким легко маніпулювати. В демократичних умовах вільних виборів такі середовища приводять до влади демагогів і популістів, для яких національні інтереси не становлять жодної цінності.

19 лютого 2020 року в ТДАТУ була проведена зведена кураторська година за темою: «Спілкуйся серцем – спілкуйся українською», яку представила зав. кафедрою суспільно-гуманітарних наук Максимець О.М. Зустріч відвідала і 12 АІ група під керівництвом доц. Паніної В.В. викладача кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК». Студенти дізналися багато нового про українську мову: скільки людей спілкується цією мовою в світі, коли вийшов перший буквар, перші свідчення про мову та багато інших цікавих свідоцтв. Такі зустрічі сприяють формуванню свідомості та патріотизму молоді.