Проектування нових освітніх програм в парадигмі модернізації педагогічної освіти набуло масштабного характеру в багатьох вузах країни.  У загальному потоці актуальних інноваційних процесів необхідно виділити завдання, пов’язані з розробкою систем заходів і подій, орієнтованих на ефективне забезпечення варіативних траєкторій підготовки педагогічних кадрів.

     Перехід до єдиної європейської системи зарахування навчальних досягнень студентів визнаний більшістю країн світової спільноти, в тому числі і Україною, як механізм формування загальноєвропейського освітнього простору, що дозволить забезпечити міжнародне визнання національних освітніх програм, мобільність студентів і викладачів, підвищить якість освіти. У зв’язку з цим змінюється не лише основна нормативна база системи освіти України, але й формуються нові вимоги до навчально-методичного забезпечення освітнього процесу. За умов кредитно-трансфертної технології навчання кожен викладач ТДАТУ зобов’язаний створити комплекс принципово нової навчально-методичної документації, в тому числі силабус ‒ навчальну програму з дисципліни для студента.

     7 листопада науково-педагогічні працівники кафедри ТСС АПК прийняли участь в семінарі, що був присвячений розробці силабусу. Доповідь з питань розробки силабусу підготував доцент кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК», к.т.н., доц. Андрій Олександрович Смєлов.