Наукова діяльність є невід’ємною складовою життя академічної спільноти. Тому, в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного здобувачі вищої освіти залучені до наукової роботи через мережу наукових гуртків з самого початку навчання. Викладачі-керівники гуртків сприяють розвитку у студентів важливих навичок наукової роботи, зокрема – вміння планувати дослідження та аналізувати отримані результати, виступати з доповідями на конференціях, писати тези і статті, тощо.

Так, 25 вересня 2020 р. на кафедрі ТСС АПК відбулось засідання студентського  наукового  гуртка «Методологія оптимізації техніко-технологічної системи використання гною на органічні добрива» (план гуртка) під керівництвом к.т.н., доцента Скляр Радміли Вікторівни.

Метою діяльності гуртка є формування у здобувачів базових принципів, методів, прийомів організації і реалізації науково-дослідної роботи з механізації тваринництва.

Основним напрямком діяльності гуртка є виконання здобувачами у поза аудиторний час наукових досліджень з ініціативної теми та проблемної тематики.

Тому, на першому зібранні відвідувачами наукового гуртка, які навчаються за спеціальністю «Агроінженерія», були розглянуті наступні актуальні питання:

  1. Аналіз видів гною (посліду) тварин
  2. Аналіз технологій переробки гною на органічні добрива
  3. Аналіз технічних засобів для переробки гною на органічні добрива

Відомо, що для існування людства необхідно споживати продукти з наявністю повноцінних білків. Повноцінні білки з вмістом незамінних та критичних амінокислот є в наявності тільки в продуктах тваринного походження. В зв’язку з цим зростає потреба у збільшенні виробництва м’яса та молока у країнах світу. Ці процеси призводять до збільшення поголів’я великої рогатої худоби та свиней та розширення відгодівельних тваринницьких комплексів. Але разом із збільшенням поголів’я тварин зростає і кількість відходів, продуктів їх життєдіяльності. Кількість цих відходів постійно зростає, що при неправильній утилізації, зберіганні, переробці і використанні може призвести до:

– забруднень ґрунтів, атмосфери та водойм;

– сприяти розповсюдженню різних захворювань у людей і тварин;

– загибелі автотрофних та гетеротрофних організмів в наземних і водних екосистемах.

Тому тематика наукового гуртка є актуальною і проблеми, які стоять перед її членами важливі для вирішення з точку зору екологічної безпеки в країни. Результати наукових досліджень здобувачі висвітлять в доповідях на конференціях, друці тез та статей у збірниках праць.

Доцент кафедри ТСС АПК  Радміла Скляр