Науковою роботою систематично займається значна частина студентів. Найбільш масовою і розповсюдженою формою науково-дослідної роботи студентів є студентські наукові гуртки.

Наукові гуртки створюються при кафедрах як для студентів молодших курсів, так і для магістрів. Це перший етап, початкова форма оволодіння майбутніми фахівцями навичками наукового дослідження. Робота у гуртках забезпечує необхідне поєднання масових форм роботи (бесіди, диспути, тематичні вечори, обговорення доповідей тощо) з обов’язковим дослідженням кожним студентом індивідуальної теми. Робота у науковому гуртку має творчий характер і виховує у студента якості дослідника, збагачує і закріплює знання й уміння студентів, готує їх до розв’язання завдань, які мають практичне значення для держави.

9 жовтня на кафедрі ТСС АПК відбулось планове засідання наукового гуртка  «Забезпечення надійності машин і обладнання АПК» під керівництвом к.т.н., доц. Болтянської Н.І. Діяльність наукового гуртка спрямована на розвиток творчих здібностей студентів з метою набуття ними фахових (професійних), особистісних, когнітивних компетенцій, а також досвіду одержання знань та умінь через дослідження.