Сьогодні молодим фахівцям мало володіти міцними знаннями і мати великі амбіції. У студентів є ще один шанс зробити себе більш вигідним фахівцем для роботодавця: виїхати на навчання по обміну від своєї альма-матер до вуза-партнера. Програми подвійного диплома передбачають одночасне навчання у двох вишах. Студентові таке лише на користь: замість одного диплома отримуєш два, а ще маєш право на два безкоштовні семестри за кордоном. Умови такого обміну прості, він повинен бути відмінником і добре знати мову країни. Більш м’якше відношення до студента в плані навчального процесу: по-перше, частіше немає чіткої вимоги за курсом, а виїхати може навіть другокурсник; по-друге, навчання найчастіше коротше – близько семестру. Після повернення, студент вливається в навчальний процес свого вузу, а при випуску отримає не другий диплом, а виписку про академічні досягнення того ж до українського диплому. Найчастіше програми з обміну для студентів безкоштовні (хоча є винятки) та виплачується стипендія.

Такі програми також існують і в Таврійському агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного. Ознайомитись з ними студентам 12 АІ групи (куратор викладач кафедри технічного сервісу та систем в АПК доц. Паніна В.В.), 29 січня під час кураторської години, допоміг представник Міжнародного відділу університету. Ніна Павлівна звернула увагу на переваги такого дипломування та відповіла на питання студентів.