Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 09.01.2023 р. № 9 на базі Миколаївського національного аграрного університету (далі – МНАУ) у 2022/2023навчальному році проходив Міжнародний студентський професійний творчий конкурс «Аграрні науки та продовольство». Координацію Конкурсу забезпечувало Міністерство освіти і науки України. Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу здійснювала Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України. Проведення Конкурсу відбувалось за сприянням Науково-навчально-виробничого консорціуму «Південний», Наукового парку Миколаївського національного аграрного університету «Агроперспектива», Освітньо-інноваційного кластеру «Агротехніка», Національного інноваційного кластеру «Родючість ґрунтів», співзасновником яких є Миколаївський національний аграрний університет. Метою конкурсу була інтеграція України у світовий освітній простір, розширення міжнародних зв’язків, виявлення та підтримки найбільш талановитих студентів, формування творчого покоління науково активної молоді в аграрній науці. Спiворганiзаторами Конкурсу були закордонні заклади вищої освіти: Опольський університет (Республіка Польща), Університет Чарльза Дарвiна (Австралія), Університет Баня-Луки (Боснiя i Герцеговина), Індійський інститут технологій (Індія), Костанайський інженерно-економічний університет імені М. Дулатова, Торайгиров університет (Республіка Казахстан), Батумський навчальний університет навігації (Грузія), Ташкентський державний аграрний університет (Республіка Узбекистан), Державний аграрний університет Молдови (Республіка Молдова).

Конкурс передбачав два тури: на перший тур Конкурсу було подано 321 проєкт з українських та закордонних закладів вищої освіти, у тому числі з 33 університетів таких країн як: Польща, Франція, Німеччина, Молдова, Латвія, Бразилія та ін. На першому турі II етапу Конкурсу відбулося рецензування наукових проєктів членами журі та обговорення їх на засіданнях, які проходили 16-18 травня 2023 р. За кожним напрямком були визначені фіналісти (25% від загальної кількості учасників відповідно до рейтингу), які були запрошені до участі у другому турі II етапу Конкурсу.

Конкурс проводився за напрямками: агрономія, технологія виробництва i перероблення продукції тваринництва, агроiнженерiя.

На підставі протоколів засідання журі II етапу Конкуру та рішення організаційного комітету Конкурсу про результати Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» з напрямку агроінженерія здобувача вищої освіти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного 32САІ групи Дмитра Юрійовича Філенка (науковий керівник д-р. техн. наук, проф. Дмитро Павлович Журавель) нагороджено дипломом III ступеня.

Професор кафедри ЕТСМ Дмитро Журавель