Останнім часом дуже гостро стало питання, повʼязане з проблемами сучасної професійної освіти в області інженерних і технічних напрямів. Сьогодні багато закладів вищої освіти мають проблему набору студентів, причому ця проблема торкається усіх ЗВО без виключення. Без результативної діяльності профорієнтації сучасний ЗВО не конкурентоспроможний, оскільки саме студенти є основною конкурентною перевагою. Тому, якщо ЗВО планує функціонувати і розвиватися в умовах конкурентної боротьби, йому необхідно підходити креативно і системно до вибору методів профорієнтаційної діяльності. І тут профорієнтаційна робота виходить на перше місце. Це цілий комплекс заходів, спрямованих на допомогу в самовизначенні і виборі професійної діяльності молодих людей, які входять в доросле життя (випускників загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій і середньо-професійних закладів), а також в їх подальшому особовому і професійному зростанні. Завдяки цілеспрямованій профорієнтаційній роботі у учнів формуються компетентності, що дозволяють їм адаптуватися на ринку праці. Активні методи діяльності профорієнтації освітньої установи вимагають особливої підготовки і орієнтовані на непряме залучення передбачуваних абітурієнтів до світу науки і студентства. До таких методів організації відноситься проведення предметних олімпіад для школярів.

Зокрема важливою є участь в олімпіаді з «Української мови та літератури», тому що, незалежно від обраної спеціальності кожен вступник повинен буде здавати саме цей предмет. Участь в олімпіаді дає можливість отримання додаткових балів до відповідного сертифікату ЗНО і збільшує шанси вступу на бюджетну форму навчання. Саме тому, ТДАТУ проводить активну роботу в цьому напрямку.

Згідно плану відвідування закріплених навчальних закладів, 2-го лютого 2021 року, відбулась робоча поїздка до Бердянського району Запорізької області. Профорієнтаційна група працювала у складі:  ст. викл. Бондар А.М. та ст. викл. Новик О.Ю.

Було відвідано 2 школи, а саме: Осипенківську ЗОШ  та Н.Петрівську ЗОШ. Під час зустрічі випускники отримали вичерпну інформацію про спеціальності нашого університету і відповідно, на які предмети ЗНО необхідно зареєструватись, щоб на них вступити. Велика увага була приділена проведенню предметної олімпіади з «Української мови та літератури». Майбутні випускники дали згоду на участь в олімпіаді, а керівництво навчальних закладів посприяє її проведенню у визначені терміни.

Ст. викл. кафедри ТСС АПК Бондар А.М.