Наука є найефективнішою сферою капіталовкладень. У світовій практиці відомо, що прибуток від капіталовкладень в науку є набагато більшим, ніж прибуток у інших областях економіки. За даними закордонних спеціалістів, на один долар витрат на науку прибуток на рік становить 4-7 доларів і більше. В Україні на 1 грн. затрат на науку прибуток досягає 3-8 грн. Проте про ефективність наукових досліджень можна судити лише після успішного їх впровадження у виробництво, коли вони починають давати віддачу для національної економіки. Результатом наукового дослідження (науково-дослідної роботи, НДР) є досягнення наукового, науково-технічного, економічного, фінансово-економічного, соціального та екологічного ефектів.

В рамках договору про співпрацю між приватним науково-виробничим підприємством «КЕРМЕК» та Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного №23 від 17.09.2018 року (відповідальні виконавці д.т.н., проф. Дмитро ЖУРАВЕЛЬ та ст. викл. Костянтин ПЕТРЕНКО) отримано Акт впровадження у виробництво удосконаленої гідравлічної системи приводу лебідки підйомного автокрану, яка передбачала заміну нерегульованого аксіально-плунжерного гідромотора на такий, що регулюється. Використання удосконаленої гідравлічної системи приводу лебідки підйомного автокрану дозволило зменшити час холостої роботи автокрану на 15…20 % та збільшити економію коштів на 5…10 %.

професор кафедри ТСС АПК Дмитро ЖУРАВЕЛЬ