18 березня в гімназії №8 (м. Мелітополь) відбулися тематичні батьківські збори випускного 11-го класу «Обери професію на все життя». Це дуже актуальне питання, тому що праця завжди була, є і буде основою життя. І від того як людина працюватиме, буде залежати майбутнє не тільки її сім’ї, а й держави.

На цей захід були запрошені співробітники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного: доцент кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Олена Захарченко, відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Іван Чижиков та доцент кафедри технічного сервісу та систем в АПК Борис БОЛТЯНСЬКИЙ.

Так! Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже зай­матися тим, що тебе цікавить, приносить радість – одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності. Вибір навчального закладу, а згодом професії, значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Необхідно найсерйозніше став­итись  до цієї проблеми.

Не менш важлива обставина – людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки і найкраще. Це принесе користь людині і всьому суспільству. Звичайно, свої таланти і нахили можна успішно виявити, застосувати в багатьох професіях, а не тільки в одній, як часом помилково уявляють батьки та діти. Щоб дійти правильного рішення, треба бути добре проінформованими.

Значної шкоди може привести прагнення батьків за всяку ціну «пробитися» до певного закладу вищої освіти, до певної спеціальності, якщо дитина не вияв­ляє до цього ані хисту, ані бажання. Багато людей й досі дуже обмежено уявляють собі коло про­фесій, які можна здобути в різноманітних навчальних закладах. Отже, основним завданням вчителів, представників ЗВО, батьків є підготовка дітей до свідомого вибору майбутньої професії.

Саме з цією метою перед батьками майбутніх абітурієнтів виступили співробітники нашого навчального закладу, від яких вони отримали вичерпну інформацію про існуючі спеціальності, умови вступу, навчання, проходження закордонних практик та багато чого іншого.

При виборі професії молодим людям необхідно враховувати всі обставини, пов’язані з майбутньою трудовою діяльністю, вміти правиль­но порівнювати стан свого здоров’я і негативні фактори професії. Це дозволить їм надовго зберег­ти свої життєві сили і досягти великих успіхів у житті та кар’єрі.

Доцент кафедри ТСС АПК Борис БОЛТЯНСЬКИЙ