vyhovanci-kafedry-etsm-pryzery-oblasnoho-konkursu-dlja-obdarovanoji-molodi-u-haluzi-naukyОбласний конкурс для обдарованої молоді у галузі науки проводиться відповідно до виконання розпорядження від 27 жовтня 2022 року № 486 «Про затвердження Положення про проведення обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки». Організатором Конкурсу є Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації.

Метою конкурсу є  підтримка  обдарованої молоді Запорізького краю, розкриття її здібностей, сприяння розвитку науково-дослідницького інтересу.

Цього року в конкурсі у 16 номінаціях прийняло участь 194 наукові роботи студентів та молодих вчених і спеціалістів, 21 серед яких – від Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, що подавалися на 5 номінацій.

За результатами засідань конкурсної комісії були визначені 33 переможці, серед яких 3 – із ТДАТУ, що є третім показником серед інших ЗВО регіону.

Серед призерів – Диплом ІІІ ступеня в номінації «Економічні науки» вибороли Вадим Алба, здобувач факультету економіки та бізнесу та Володимир Барліт, магістрант механіко-технологічного факультету (наукові керівники – к.е.н., доцент Лариса Болтянська та к.т.н., доцент Борис Болтянський) (детальніше…).

На конкурс була представлена робота – Бізнес-план з виробництва паливних брикетів. Ідея проєкту полягала в можливості налагодження прибуткового бізнесу з енергетичного використання деревини від обрізків садів інтенсивного типу та соломи задля переробки, виробництва та реалізації паливних брикетів. Окрім комерційної мети даний проєкт передбачав можливість вирішення проблеми енергозбереження при опаленні соціальних та виробничих об’єктів.

14 листопада 2023 року у Запорізькій політехніці відбулася урочиста церемонія підбиття підсумків конкурсу. Переможців, наукових керівників і членів конкурсної комісії привітали заступник голови обласної державної адміністрації Євген Мироненко, начальниця управління молоді, фізичної культури та спорту Наталія Власова, ректор Національного університету «Запорізька політехніка» Віктор Грешта та виконувач обов’язків ректора Запорізького національного університету Микола Фролов.

Найщиріші побажання нових успіхів переможцям обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки! Талановита, освічена, активна молодь – запорука нашого світлого майбутнього!

Доцент кафедри ЕТСМБорис БОЛТЯНСЬКИЙ