На кафедрі ОПХВ ім. професора Ф.Ю. Ялпачика 11 грудня 2019 р. відбулась атестація студентів, що навчаються за дуальною формою навчання.

Основним завданням впровадження дуальної форми навчання є усунення основних недоліків традиційних форм і методів навчання майбутніх фахівців, подолання розриву між теорією і практикою, освітою і виробництвом, підвищення якості підготовки фахівців з урахуванням вимог роботодавців. Дуальне навчання передбачає узгоджену взаємодію освітньої і виробничої сфер з підготовки фахівців певного профілю. Студенти спеціальності «Галузеве машинобудування» проходили навчання за дуальною формою на підприємствах, серед яких АТ «Гідросила МЗТГ», ПП «Кіпаріссервіс – 2013», ТОВ «Руслан Комплект», ТОВ «МПІ – Агро», ТОВ «Автомашінструмент», ТОВ «БІОЛ», ФОП «Русєв Ф.С.», ФОП «Павлов Ю.І.», ТОВ «Краяни», МФТОВ «Хегельманн Транспорт Юкрейн», ФГ «ЛИЛИЯ», ТОВ «ГЕО-ІНЖИНІРИНГ Україна» тощо.

Студенти представили інформативні доповіді, що супроводжувалися фото-презентаціями. На заході були присутні викладачі кафедри ОПХВ ім. професора Ф.Ю. Ялпачика, заступники декана механіко-технологічного факультету, завідувач виробничою практики ТДАТУ.

Під час своїх доповідей студенти ознайомили присутніх з виробничою діяльністю підприємств, з якими були заключні тристоронні угоди (університет-підприємство-студент), розповіли про свої посадові обов’язки і які професійні компетенції вони набули в процесі дуального навчання.

Підсумовуючи результати атестації студентів спеціальності «Галузеве машинобудування», які навчаються за дуальною формою навчання, серед основних переваг можна назвати наступні:

• можливість здобуття необхідних практичних навичок;
  • застосування теоретичних знань, практичних вмінь при виконанні робочих завдань;
  • створення значної мотивації для отримання знань і набуття практичних навичок;
  • можливість працевлаштування після закінчення університету;
  • дуальна форма навчання дозволяє зменшити розрив між теорією і практикою.

Наставники від підприємств, на яких студенти проходили навчання за дуальною формою, високо оцінили рівень теоретичної підготовки студентів спеціальності «Галузеве машинобудування».

Снимок

Інформаційний супровід: Тарасенко В.Г., доцент кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика