Підготовка висококваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці, які прийдуть на підприємство і одразу ж почнуть виконувати певний обсяг роботи, є основним завданням закладів вищої освіти. Саме тому Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного постійно вивчає ринок праці та пристосовується до нових умов підготовки сучасних фахівців.
23 березня 2018 року на кафедрі обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика пройшов круглий стіл «Актуальність підготовки фахівців спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти» за участю провідних роботодавців машинобудівної галузі.
Гарант освітньо-професійної програми 133 «Галузеве машинобудування» другого (магістерського) рівня вищої освіти Самойчук К.О. та гарант освітньо-професійної програми 133 «Галузеве машинобудування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Олексієнко В.О. представили учасникам круглого столу навчальний план, вміст навчальних дисциплін та назвав кафедри, які приймають участь у підготовці фахівців з галузевого машинобудування.
Учасники круглого столу обговорювали доцільність підготовки фахівців спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти та окреслили вимоги до сучасних фахівців.
Дискусійно були обговорені план та вміст навчальних дисциплін, розширення практичних навичок за рахунок проходження науково-дослідної та переддипломної практики, а також навчання за дуальною системою освіти з можливістю подальшого працевлаштування. Окрім цього було обговорено можливість залучення виробничників для підготовки висококваліфікованих кадрів.