Кожен здобувач вищої освіти має право персонально обрати вибіркові дисципліни з переліку вибіркових дисциплін та створити власну індивідуальну освітню траєкторію.
Вибіркові навчальні дисципліни – це дисципліни, які пропонуються закладом вищої освіти для більш повного задоволення освітніх і кваліфікаційних вимог особи для власного особистісного та професійного розвитку, потреб суспільства та держави, ефективнішого використання можливостей закладу освіти, врахування регіональних особливостей тощо. Обсяг вибіркових навчальних дисциплін становить не менше 25% від загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для кожного рівня освіти. Обрання вибіркових навчальних дисциплін здобувачами вищої освіти із Каталогів проводиться на засадах прозорості та студентоцентризму.

11 жовтня 2021 року на кафедрі обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика відбулась онлайн-презентація вибіркових навчальних дисциплін для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».  Модератором зустрічі був гарант ОПП «Галузеве машинобудування» доцент Вадим Олексієнко. Студенти мали змогу ознайомитись з запропонованим списком вибіркових компонентів, серед дисциплін культурологічного, суспільно-політичного, правового та природничо-математичного спрямування.

Далі молоді було запропоновано сформувати власну індивідуальну освітню траєкторію, яка передбачає вибір дисциплін для вивчення (як шляхом анкетування, так і за допомогою інформаційної інтернет-платформи університету) й власне майбутню професію, що відповідатиме прагненням і переконанням майбутнього фахівця.