Вибіркові компоненти, вибіркові навчальні дисципліни або навчальні дисципліни за вибором здобувача вищої освіти – це дисципліни, які пропонуються для вивчення здобувачам вищої освіти закладом вищої освіти для більш повного задоволення їх освітніх і кваліфікаційних потреб для потреб суспільства, ефективного використання можливостей закладу освіти тощо.

10 листопада на кафедрі обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика відбулась презентація вибіркових дисциплін для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».

Вибір навчальних дисциплін здійснюється здобувачем вищої освіти у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менш як 25 відсотків загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти. Порядок вибору та оформлення вибіркових дисциплін регламентується Положення про організацію вивчення вибіркових навчальних дисциплін та формування індивідуального навчального плану ЗВО.

Після закінчення презентації здобувачам вищої освіти було запропоновано сформувати власну індивідуальну освітню траєкторію, яка передбачає вибір дисциплін для вивчення (як шляхом анкетування, так і за допомогою інформаційної інтернет-платформи університету) й власне майбутню професію, що відповідатиме прагненням і переконанням майбутнього фахівця.

79166875_191772325551206_8792561073032003584_o-e1575550141561