22 січня українці відзначають національне свято – День Соборності України. День Соборності був заснований, щоб громадяни нашої країни пам’ятали про важливість свободи і незалежності держави, в якій живуть.

Згідно з офіційними джерелами, 22 січня 1918 року Центральна Рада на IV універсалі проголосила, що відтепер Україна є незалежною державою. Через рік, 22 січня 1919 року підписали Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Це означало, що республіки об’єднуються і створюють єдину державу. Пізніше домовленість назвали “Акт Злуки”.

Незважаючи на підписаний акт, об’єднання територій не відбулося, але така дія істотно вплинула на політичну ситуацію в країні. У 1990 році, напередодні річниці, між Києвом і Львовом десятки тисяч людей, тримаючись за руки, вишикувалися в “живий ланцюг”. Така акція підтверджувала стійкість і єдність українського народу.

У 1999 році чинний президент Леонід Кучма офіційно встановив свято 22 січня, як День Соборності України.

У цьому році свято присвячене 103-й річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Студенти 11ГМ групи долучилися до заходів святкування Дня Соборності України. Вони разом з містянами та представниками міської влади долучилися до акції «Стрічка єднання», акція проходили у на центральній площі міста Мелітополь. Приєдналися до покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченко та вшанували хвилиною мочання пам’ять патріотів нашої країни, які загинули за ради свободи та незалежності України.

Олександра ЧЕРВОТКІНА

асистент кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика