30 вересня 2021р. на кафедрі ОПХВ імені проф. Ф.Ю. Ялпачика було організовано зустріч співробітників з Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції у ТДАТУ імені Дмитра Моторного – Максимом ГОСТЄВИМ.

Було акцентовано увагу на тому, що в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління державного органу, а також у державних цільових фондах в обов’язковому порядку утворюються (визначаються) самостійні та функціонально незалежні структурні підрозділи (особи), на які покладаються функції із запобігання та виявлення корупції.

До основних завдань уповноважених підрозділів (уповноваженої особи) належить:

1) організація проведення антикорупційних заходів та контроль за виконанням антикорупційного законодавства;

2) організація роботи з управління корупційними ризиками у діяльності органу влади;

3) надання методичної та консультаційної допомоги стосовно антикорупційного законодавства;

4) здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів та сприяння його врегулюванню;

5) перевірка стану подання декларацій та повідомлення Національного агентства про випадки їх неподання чи несвоєчасного подання;

6) розгляд повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції»;

7) забезпечення захисту працівників-викривачів, які повідомили про порушення вимог антикорупційного законодавства, від застосування негативних заходів впливу з боку керівника або роботодавця;

8) інформування керівника відповідного органу, Національного агентства або інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції про факти порушення антикорупційного законодавства.

На засіданні Максим роз’яснив співробітникам правові аспекти запобігання та виявлення корупції в стінах університету.

Олександра ЧЕРВОТКІНА

асистент кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика