Головне завдання науково-дослідної роботи студентів (НДРС) є поглиблення й творче освоєння навчального матеріалу, набуття студентами навичок самостійної теоретичної та експериментальної роботи, ознайомлення з сучасними методами наукових досліджень, технікою експерименту, реальними умовами роботи у наукових та виробничих колективах. НДРС починається з ознайомлення студентів з теоретичними засадами постановки, організації й виконання наукових досліджень, з методикою вивчення наукової літератури, планування і проведення експерименту, обробки наукових даних тощо.

Невід’ємною складовою науково-дослідної роботи є, безумовно, академічна доброчесність з боку як викладача, так і здобувачів вищої освіти. Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень. Наукові дослідження проводяться, як правило, в наукових лабораторіях, що сприяє об’єднанню студентів при кафедрі, в якій учасники можуть набути досвіду і необхідних навичок для подальшої професійної діяльності під керівництвом фахівців-менторів. Основною метою лабораторії є залучення студентів в науково-дослідну діяльність кафедри в галузі інформаційних технологій, організація розробки програмних проектів. В рамках діяльності лабораторії студенти можуть на практиці познайомитися з новітніми інформаційними технологіями та програмними продуктами, дізнатися про перспективні дослідницькі проекти.

НДРС охоплює майже всі основні форми навчальної роботи й передбачає активну участь студентів в їх здійсненні, спрямовує студентів на творче вирішення актуальних наукових і виробничих завдань, а також передбачає активне включення студентів у діяльність тих установ, організацій, в яких їм доведеться працювати після закінчення університету.

Згідно затвердженого на поточний навчальний рік плану роботи наукового гуртка «Дослідження хімотологічних і триботехнічних властивостей паливно-мастильних матеріалів» 9 жовтня відбулось чергове засідання гуртка, на якому були проведені дослідження триботехнічних процесів трибосистем мобільної техніки в середовищі змащувальних матеріалів. Результати роботи наукового гуртка, керівником якого є  д.т.н., проф. Журавель Д.П. публікуються щорічно в матеріалах Міжнародної науково-практичної конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі». Кращі наукові роботи приймають участь як у вітчизняних так і зарубіжних конкурсах.

 Професор кафедри ТСС АПК Дмитро Журавель