5 квітня в стінах Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбулася зустріч провідних науковців з першим заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Іриною Рудаковою; депутатом Запорізької обласної ради, директором Агенції розвитку Мелітополя Іриною Славовою та начальником відділу муніципального маркетингу та туризму управління соціально-економічного розвитку міста Олександрою Григорович. Головною метою заходу було ознайомлення із науковим потенціалом ТДАТУ та визначення стратегічних напрямків співпраці міської влади, науковців університету та бізнесу міста Мелітополя.

Почесні гості разом з іншими досягненнями науковців Університету, мали змогу ознайомитись з актуальним науковим напрямом «Біоенергетична система виробництва продукції перепільництва з замкнутим виробничим циклом», який було презентовано доцентом кафедри ТСС АПК Радмілою Скляр.

Для ефективного функціонування цього напряму на кафедрі з 2013 року започатковано навчально-наукову лабораторію з утримання та розведення перепелів. Зараз лабораторія представляє собою замкнуту виробничу систему, яка налічує більше 600 голів перепелів всіх статевовікових груп з повністю механізованою і частково автоматизованою технологією їх утримання, розведення, годівлі та утилізацією посліду.

Розвиток підприємств сільськогосподарської галузі в умовах постійного зростання вартості енергоносіїв і необхідність підвищення конкурентоспроможності продукції передбачає пошук і впровадження енергозберігаючих заходів та альтернативних джерел енергії.  Потенціал можливості економії енергії різний в залежності від типу і розміру господарства. В області підвищення енергоефективності найбільш перспективні агропромислові підприємства, що ґрунтуються на концепції «енергобіологічного комплексу»: сировина вирощується, переробляється в кінцевий продукт, а відходи виробництва стають джерелом енергії.

Переробка посліду перепелів з метою отримання органічних добрив та біопалива є актуальним науковим напрямом. Тому робота аспірантів кафедри виконується в лабораторії в розрізі наукової теми, яку спрямовано на дослідження питань переробки посліду перепелів на добрива, корм та біопаливо. (Детальніше…)

Доцент кафедри ТСС АПК Радміла Скляр