Сучасна система вищої професійної освіти передбачає для студентів не тільки відвідування лекцій, семінарів, практичних та лабораторних занять, а й активну участь у науковій, творчій, практичній роботі; проведення досліджень, рішення професійних завдань, представлення своїх досягнень на різних заходах – науково-практичних конференціях, семінарах, «круглих столах», олімпіадах, конкурсах.

Одним з головних компонентів підготовки якісних фахівців є розвиток самостійності, мобільності, творчого мислення студентів, саме тому система, що передбачає наукову творчість, набуває все більшого значення.

Важливою умовою якісної освіти, а також розвитку пізнавальної активності, можна сміливо назвати науково-дослідну роботу. Вона є особливим видом діяльності і забезпечує вироблення у студентів особистісного знання, власних поглядів, наукового світогляду, забезпечує безцінний досвід і навички роботи з інформацією.

Традиційною формою організації наукової студентської роботи, яка широко використовується для залучення студентів за спеціальними, загальнонауковими та суспільницькими дисциплінами у ЗВО є студентські наукові гуртки.

Студентські гуртки – це частина університетської культури, без якої важко уявити навчальну та наукову роботу будь-якого ЗВО України.

Першими результатами роботи наукового гуртка «Енергозберігаючі способи змішування рідких компонентів» (план роботи гуртка), керівником якого є асистент В’юник О.В. стали: доповідь Фурдак Т.В. на науково-технічній конференції магістрантів і студентів, яка відбулась в листопаді 2019 року на кафедрі ТСС АПК та підготовлені доповіді учасників наукового гуртка на I Міжнародну науково-практичну конференцію «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі»: Фурдак Т.В. «Аналіз конструкцій пристроїв для струминного перемішування рідких компонентів», Нестерова Д.І. «Експериментальне дослідження якості протитечійно-струминного змішування рідин, що мають однакову густину», Балана В.В. «Експериментальні дослідження процесу протитечійно-струминного змішування рідин, що мають однакову густину». Матеріали було викладено на обговорення на сайті конференції в розділі «Матеріали конференції», а їх автори отримали сертифікати учасників.