Конференція «КРАМАРОВСЬКІ ЧИТАННЯ» була присвячена 116-річниці з дня народження доктора технічних наук, професора, члена-кореспондента ВАСГНІЛ, віцепрезидента УАСГН КРАМАРОВА Володимира Савовича (1906-1987) та 125-ї річниці НУБіП України. Захід проходив в онлайн режимі.

В заході прийняли участь науково-педагогічні працівники, наукові співробітники та аспіранти провідних вищих навчальних закладів України і представники закордонних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Основними тематичними напрямами роботи конференції були:

• історична постать академіка В. С. Крамарова;
  • історичні витоки розвитку ремонтного виробництва;
  • надійність технічних систем у рослинництві;
  • надійність технічних систем у тваринництві;
  • надійність технічних систем в лісовому комплексі;
  • надійність технічних систем переробного виробництва;
  • надійність технічних систем у будівництві;
  • надійність транспортних систем;
  • надійність технічних систем ремонтного виробництва;
  • економічна ефективність технічних і технологічних систем;
  • конструювання машин і обладнання;
  • дизайн технічних систем;
  • новітні матеріали в сільськогосподарському машинобудуванні;
  • новітні технології в сільськогосподарському машинобудуванні.

У «КРАМАРОВСЬКИХ ЧИТАННЯХ» від кафедри експлуатації та технічного сервісу машин ТДАТУ прийняли участь наступні представники: проф. Надикто В. Т., ст. викл. Ігнатьєв Є. І. і техн. Комар А. С.

У пленарній частині конференції д.т.н., проф. Володимиром Трохимовичем Надикто була представлена доповідь на тему «Нові підходи в теорії тягової динаміки і експлуатації колісних тракторів». Матеріали доповіді репрезентували результати досліджень, які вперше висвітлювали шляхи розв’язання проблем буксування і баластування колісних тракторів, методики застосування нових показників стійкості руху машинно-тракторних агрегатів і їх щадного впливу на грунтове середовище. Учасникам конференції був запропонований проєкт типажу тракторів України, упровадження якого є запорукою створення конче потрібної агровиробникам нашої країни ефективної Системи машин.

З огляду на актуальність представлених результатів досліджень основні їх положення оприлюднені співробітниками кафедри у закордонних виданнях (Q1/Q2), які реферуються базою даних Scopus. Доповідачем запропоновано ЗВО аграрного спрямування як України, так і Європи використовувати ці результати у науковій діяльності та у навчальному процесі.

За результатами конференції буде опубліковано науковий збірник тез доповідей  Міжнародної науково-технічної конференції.

Кафедра ЕТСМ