Результати наукового дослідження значною мірою визначаються ступенем їх реалізації у виробництво, тобто впровадженням результатів у практику. Впровадження завершених наукових досліджень – заключний етап НДР, який заключається в передачі замовнику НДР наукової продукції у зручній для реалізації формі, що забезпечує техніко-економічний ефект.

Необхідно зауважити, що НДР перетворюється у реальний продукт лише з моменту споживання науково-дослідної роботи замовником. Отже, впровадження завершених наукових досліджень полягає у передачі їх у практичне використання.

Основними результатами наукових досліджень є такі:

– підтвердження теоретичних закономірностей результатами експерименту;

– розробка нових методів та методик, які використовувались в дослідженні;

– застосування розроблених методів, методик, алгоритмів та ін. в процесі обміну, контролю, аналізу, оцінки, організації управління галуззю, підприємством, тощо;

– застосування результатів досліджень в освітньому процесі.

Як би ретельно не проводились НДР у науково-дослідних організаціях, вони не можуть враховувати всі фактори, які діють в умовах виробництва. Тому його впровадження на першій стадії потребує додаткової перевірки результатів дослідження у виробничих умовах.

В рамках договору про співпрацю між товариством з обмеженою відповідальністю «СВАГ-КОТЛИ» та Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного від 25.02.2020 року відповідальними виконавцями д.т.н., проф. Д.П. Журавелем та ст. викл. К.Г. Петренко отримано Акт впровадження у виробництво гідравлічної схеми гідрооб’ємного рульового керування самохідного оприскувача «Туман 2М».

Доцент кафедри ТСС АПК, к.т.н. Болтянська Н.І.