Студентський науковий гурток є осередком науково-дослідної роботи студентів за всіма напрямами наукового пошуку в системі комплексної підготовки висококваліфікованих фахівців.

Науково-дослідна робота студентів – є одним із найбільш важливих засобів підвищення якості підготовки та виховання спеціалістів з вищою освітою, які здатні творчо використовувати в практичній діяльності новітні досягнення науково-технічного прогресу.

Науково-дослідна робота студентів являє собою комплекс форм та методів формування у майбутніх спеціалістів творчого мислення, засвоєння теоретичних знань, набуття навичок дослідника. Лише у “живій” науково-дослідній роботі можна оволодіти методами та технікою дослідження, розвинути в собі почуття нового, привчитись до самоосвіти. Науково-технічна творчість дозволяє студентам бачити прикладне значення науково-дослідної роботи та взаємозв’язок дисциплін, що підвищують рівень її успішності, творчу та наукову активність.

Протягом 2019-2020 навчального року під керівництвом старшого викладача Дерези С.В. кафедри ТСС АПК працював науковий гурток «Удосконалення засобів механізації технологічних процесів на тваринницьких фермах» (план роботи гуртка). У роботі гуртка активну участь брали здобувачі вищої освіти Черняєв О.О. (25МБАІ), Димченко Д.В. (42АІ), Савійський С.М. (42АІ) та Тодоров Д.С. (42АІ).

Наукові дослідження проводилися згідно затвердженого календарного плану і знайшли своє відображення у розробці модернізованих зразків обладнання для механізації технологічних процесів у кормоприготуванні.

Логічним завершенням роботи гуртка була участь студентів у І Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» 01-24 квітня 2020 р. та опублікування тез доповідей на теми: «Удосконалення технологічного процесу подрібнення концентрованих кормів» (Димченко Д.В.),  «Удосконалення подрібнювача грубих кормів для великої рогатої худоби» (Савійський С.М.) та «Інтенсифікація технологічного процесу змішування кормів» (Тодоров Д.С.).

Ст. викладач Дереза С.В.