22 жовтня на кафедрі ТСС АПК пройшло засідання наукового гуртка «Дослідження хіммотологічних і триботехнічних властивостей паливно-мастильних матеріалів» під керівництвом д.т.н., проф. Д.П. Журавля  було проаналізовано сучасні методи оцінки хіммотологічних і триботехнічних властивостей паливно-мастильних матеріалів, які використовуються для мобільної сільськогосподарської техніки.

Для успішного функціонування і результативної діяльності наукових студентських гуртків необхідне дотримання таких основних організаційних принципів: доцільність, добровільність, плановість, реальність тематики, різноманітність методів роботи, стабільність складу, врахування інтересів і можливостей студентів, висока наукова кваліфікація і зацікавленість викладача, спадкоємність і формування традицій в роботі, стимулювання, високий ідейно-теоретичний рівень.

Одним із головних аспектів наукового гуртка це навчити студентів формулюти наукову гіпотезу, тобто наукового передбачення, припущення, запропонованого для пояснення будь-яких явищ, процесів, причин, які зумовили певний наслідок. Гіпотеза визначає напрям діяльності дослідження. Вдале її формулювання прогнозу є невизначеність результату дослідження і спрямовує його на доведення реальності існування передбачуваного припущення. Також важливим є визначення методології дослідження. У науково-дослідній роботі застосовують переважно метод спостереження в його різноманітних формах, аналіз і узагальнення власного практичного досвіду і досвіду інших працівників, науковий експеримент, аналіз результатів роботи підприємств, установ, різноманітні спеціальні дослідницькі методи, а також методи математичної статистики, моделювання тощо.

Отже, організація навчально-дослідної роботи студентів є важливим чинником підвищення ефективної професійної підготовки майбутнього фахівця у вищому навчальному закладі передусім тому, що передбачає індивідуалізацію навчання, дає змогу реалізовувати особистісно орієнтоване навчання, розширює обсяг знань, умінь та навичок студентів, сприяє формуванню активності, ініціативи, допитливості, розвиває творче мислення, спонукає до самостійних пошуків.