Згідно укладеного договору про науково-технічне співробітництво в галузі досліджень з питань механізації енергоощадних технологічних процесів у тваринництві між Запорізьким науково-дослідним центром механізації тваринництва ННЦ «ІМЕСГ» Національної академії аграрних наук  України і Таврійським державним агротехнологічним університетом 27-го листопада 2018 року на базі товариства з обмеженою відповідальністю «Оріхівсільмаш» були проведені виробничі випробування розкидача солом’яної підстилки для безприв’язно-боксового утримання великої рогатої худоби.

Метою досліджень було проведення енергетичної оцінки розкидача солом’яної підстилки шляхом визначення крутного моменту на ВВП трактора та частоти обертання роторно-пальцевого робочого органа.

Для реалізації поставленої мети співробітниками кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК» були розроблені програма і методика проведення цих випробовувань.

В підготовці та проведенні експериментальних досліджень приймали участь: проректор ТДАТУ, д.т.н., професор Надикто В.Т., завідувач кафедри ТСС в АПК, д.т.н., професор Дідур В.А., к.т.н., доцент Болтянський Б.В., ст. викладач Дереза С.В., директор ЗНДЦМТ Парієв А.О., старший науковий співробітник Дробишев О.О., майстер виробничого навчання Григоренко С.М., тензометрист Котов О., директор та головний інженер ТОВ «Оріхівсільмаш».