Досвід свідчить, що розвиток наукових досліджень безпосередньо впливає на якість навчального процесу, оскільки вони змінюють не лише вимоги до рівня знань студентів, але й сам процес навчання і його структуру у вищій школі, підвищуючи ступінь підготовленості майбутніх спеціалістів, їхній творчий практичний кругозір.

Поступове зростання обсягу і складності набутих студентами знань, умінь, навичок у процесі виконання ними наукової роботи забезпечує вирішення таких основних завдань:
– формування наукового світогляду, оволодіння методологією та методами наукового дослідження;
– надання допомоги студентам у прискореному оволодінні спеціальністю, досягненні високого професіоналізму;
– розвиток творчого мислення та індивідуальних здібностей студентів у вирішенні практичних завдань;
– прищеплення студентам навичок самостійної науково-дослідної роботи;
– розвиток ініціативи, здатності застосовувати теоретичні знання у своїй практичній роботі;
– розширення теоретичного кругозору і наукової ерудиції майбутнього фахівця;
– створення та розвиток наукових шкіл, творчих колективів, виховання у вузі резерву вчених, дослідників, викладачів.

На кафедрі ТСС АПК працює гурток: «Удосконалення технології та розробка конструкцій для відновлення деталей машин» під керівництвом доц. Паніної В.В.

За цей час роботи гуртка була розроблена науково-дослідна робота на тему: «Технічний сервіс обладнання тваринницьких ферм» студента 14 МБ АІ групи РОЇКА Євгенія Олександровича.

Підготовлено три доповіді на Всеукраїнську олімпіаду, яка була організована на базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного за наступними темами:

  1. Оптимізація технологічного процесу ремонту гноєзбирального транспортеру ТСН-3,0Б. Доповідач: Лаба В.П. 14 МБ АІ група;
  2. Оптимізація технологічного процесу ремонту універсального кормороздавача КУТ-3,0А. Доповідач: Полєтаєв С.В. 13 МБ АІ група;
  3. Оптимізація технологічного процесу ремонту універсального кормороздавача КТУ-10А. Доповідач: Самборський В.Р. 13 МБ АІ група.

За доповідями конференції були написані тези, які ввійшли до складу «Матеріалів VII Всеукраїнської науково-технічної конференції магістрантів і студентів за підсумками наукових досліджень 2019 року»

Велика увага при підготовці тез та науково-дослідної роботи на конкурс була приділена дотриманню академічної доброчесності: посиланню на джерела інформації у разі використання ідей, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право; надання достовірної інформації про результати досліджень та власну наукову діяльність.

zdobutky-nh-udoskonalennja-tehnolohiji-ta-rozrobka-konstrukcij-dlja..-2019