Незважаючи на обставини, пов’язані з релокацією та частковою відсутністю матеріальної бази протягом 2022-2023 н.р продовжував працювати студентський науковий гурток «Оптимізація процесу диспергування молочних емульсій». Керівниками гуртку є завідувач кафедрою обладнання переробних ї харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика д.т.н., професор Кирило Самойчук та інші викладачі кафедри. До складу студентського гуртку входять 8 здобувачів вищої освіти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» за ОПП «Комп’ютерний інжиніринг переробних і харчових виробництв» та «Галузеве машинобудування».
В цілому план роботи студентського гуртку на рік збігався з програмою досліджень науково-технічної роботи «Розроблення технології переробки молочних продуктів з використанням нових типів гомогенізаторів», яка фінансується МОН за договором № ДЗ/132 – 2022. Додатково було придбано обладнання центрифуга лабораторна ОПн-12, гомогенізатор лабораторний OV-5, цифровий мікроскоп XS-3330 LED MICROmed (з камерою 5Mpix).
Протягом звітного періоду зокрема було:
проведене порівняння енергоефективності новітніх типів (пульсаційного та струминно-щілинного) гомогенізаторів молока,
модернізовано лабораторне обладнання, проведені дослідження якості диспергування,
зроблено оцінку енергетичних витрат диспергаторів після модернізації,
розроблено методологію досліджень новітніх типів гомогенізаторів.
Отримані від здобувачів вищої освіти пропозиції заклали основи для написання 4 патентів на спосіб та корисні моделі. Результати досліджень докладались на 6ій міжнародній науково-практичній конференції «Інтеграційні та інноваційні напрями розвитку харчової індустрії» (3-4 листопада 2022 року, м. Черкаси), міжнародній науково-практичній конференції «Сучасна інженерія агропромислових і харчових виробництв» (24-25 листопада 2022 року, м. Харків), ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» (01-25 листопада 2022 р. м. Запоріжжя), IІІ Міжнар. наук.-практ. конференції молодих учених «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» (30 січня-24 лютого 2023 р, м. Запоріжжя) та публікувались у вигляді близька 10 статей у періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України, та у виданнях, що входять до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection.

Завідувач каф. ОПХВ
ім. проф. Ф.Ю. Ялпачика Кирило САМОЙЧУК