Розвиток практичних навичок, зв’язку між отриманими знаннями при опануванні ОК спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» та їх реалізацією в умовах реального виробництва є необхідною умовою конкурентоздатності фахівців, яку висувають до них роботодавці. Метою науково-дослідної практики є формування самостійних навичок проведення дослідницької діяльності у здобувачів вищої освіти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».
Згідно наказу науково-дослідна практика для здобувачів 1 курсу першого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» за ОПП «Галузеве машинобудування» механіко-технологічного факультету проводилась з 05.06.23. Науково-дослідну практику проходили студенти: 11 МБ ГМ групи в кількості 34 здобувачі вищої освіти, 04 вересня 2023 року було проведено атестацію студентів, які пройшли науково-дослідну практику. Успішність складає 100%, якість знань 59%.
Позитивні сторони проходження науково-дослідної практики:
1. Наявність достатнього часу для ознайомлення з організацією виробництва дозволила здобувачам сформувати цілісне уявлення щодо взаємодії окремих ланок виробничого процесу та структур, що забезпечують функціонування та адміністрування підприємства в технологічному циклі переробки продуктів харчування.
2. Можливість ознайомлення з сучасними методами організації виробництва та новітнім обладнанням, завдяки чому у здобувачів сформувались погляди на можливі рішення щодо подальшого підвищення продуктивності праці, а отже й зростання рівня статків робітників.
3. Здобувачі вищої освіти мали можливість на практиці закріпити отримані знання при опануванні матеріалів дисциплін «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» в частині пошуку інформації, проведення аналізу літературних джерел та «Проектування технологічних систем» в частині проведення технологічних, конструктивних та продуктових розрахунків.

Завідувач каф. ОПХВ
ім. проф. Ф.Ю. Ялпачика Кирило САМОЙЧУК