Відповідно до навчальних планів наприкінці кожного учбового року здобувачі вищої освіти проходять в залежності від курсу різні види практик. Завданням виробничої практики є закріплення отриманих теоретичних та практичних вмінь, навичок та здобутої при навчанні робочої спеціальності в умовах реального виробництва.

Складні умови, в яких наразі вимушений працювати ТДАТУ як релокований ЗВО мають деякі позитивні сторони. Зокрема, в межах розвитку академічної мобільності здобувачі вищої освіти, що опинились за кордоном мають змогу проходити виробничу практику за фахом на провідних підприємствах галузевого машинобудування. Одним з прикладів такого співробітництва є угода, укладена студентами 3 курсу спеціальності «Галузеве машинобудування» з чеською фірмою «MESIT machinery, a.s Odstepny zavod FOUNDRY». Спеціалізацією цього заводу є виготовлення деталей військового та цивільного призначення, зокрема: БМП двигунів, фар, двигунів літаків, корпусів рацій, кріплень для навісів басейнів. Отриманий досвід повною мірою дозволить студентам підтвердити робочу спеціальність «налагоджувальник обладнання», а знайомство з прогресивними методами виготовлення деталей та організації виробництва дозволить застосовувати отриманий досвід при відбудові України після перемоги.

Кирило САМОЙЧУК

д.т.н., професор кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика