docent-tss-apk-uchast-v-obhovorenni-problematyky-enerhoefektyvnosti-ta-enerhozberezhennja-apk-2019Енергоефективність та енергозбереження входять до п’ятірки пріоритетних напрямків технологічного розвитку суспільства. В даний час проблема ресурсозбереження стає гранично гостро соціальною, оскільки майбутнє благополуччя людства багато в чому залежить від того, наскільки раціонально і ефективно використовуються ресурси в даний час. Особливий науковий інтерес представляє енергетичне забезпечення сільськогосподарського виробництва. Особливості функціонування сільськогосподарської галузі пов’язані з тим, що в якості об’єкта впливу енергетичних технологій найчастіше виступають біологічні об’єкти: ґрунт, рослина, тварина. Це накладає відбитки на особливості споживання і розподілу енергії, а також на вибір можливих енергетичних джерел. Для збільшення виробництва сільськогосподарської продукції АПК країни повинен розвиватися інтенсивно, використовуючи інноваційні енергозберігаючі технології, а цей процес нерозривно пов’язаний зі зростанням споживання енергії.

19-20 грудня 2019 року в м. Мінськ на базі Білоруського державного аграрного технічного університету була проведена Міжнародна науково-технічна конференція «ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЕ – ВАЖНЕЙШЕЕ УСЛОВИЕ ИННОВАЦИОННОГО РАЗВИТИЯ АПК», присвячена розгляду перспектив і напрямків розвитку енергетики, енергозабезпечення, нетрадиційним і поновлюваним джерелам енергії, застосування електротехнології та електрообладнання,  автоматизації технологічних процесів в АПК, а також енергозберігаючих технологій і технічних засобів для виробництва, переробки і зберігання сільськогосподарської продукції.

У представлених доповідях були відображені теоретичні та практичні досягнення вчених Білорусі, України, Росії, Польщі, Великобританії, Казахстану, Азербайджану був проведений аналіз стану енергетики АПК і представлені перспективи її розвитку. Доцент кафедри ТСС АПК Болтянська Н.І. прийняла активну участь в роботі конференції, виступивши на секції «Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии» з доповідями «Использование электроэнергии в процессах производства продукции отрасли животноводства» та «Снижение расхода энергоресурсов при производстве свинины». Доповіді науковців були корисні і цікаві для наукових співробітників, що займаються енергетикою АПК, інших фахівців, а також студентів.