24.06.2020 року доцентом кафедри ТСС АПК Болтянською Н.І. було проведено науково-методичний семінар «Запровадження змішаного навчання в освітній процес ТДАТУ», на якому піднімались питання можливостей і напрямів цієї форми навчання в університеті. В доповіді наголошено було на тім, що це поєднання різних підходів, способів подачі матеріалу, видів роботи. Наприклад, частина інформації розподіляється на групову роботу, частина – на самостійне вивчення. Це не залежить від того, відбувається це в аудиторії чи дистанційно.

Було підкреслено, що за змішаного навчання відмінною також є роль викладачів. Тут вони – фасилітатори освітнього процесу. Тобто, люди, які організовують колективне обговорення так, щоб усі здобувачі вищої освіти  були максимально залучені, а проблеми вирішувалися швидко й ефективно. Відтак, основна мета викладачів — не оцінити учнів на екзамені, а активно взаємодіяти з ними, відстежувати прогрес та допомагати у разі потреби. Так викладачі перестають бути просто спостерігачами і займають роль менторів.

Робота семінару була конструктивною і плідною: було визначено можливості і основні напрями впровадження змішаної форми навчання в освітній процес університету (детальніше…).

Доцент кафедри ТСС АПК, к.т.н. Болтянська Н.І.