Щорічно гарант освітньо-професійної програми «Агроінженерія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія» галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» д.т.н., професор КУВАЧОВ В.П. доводить до стейкхолдерів (здобувачів ВО, науково-педагогічних працівників та роботодавців) результати їх опитування Відділом моніторингу якості освітньої діяльності ТДАТУ. І в цьому навальному році 14 лютого 2024 року КУВАЧОВ В.П. презентував до стейкхолдерів  результати їх опитувань за 2022-2023 н.р. та 1 семестр 2023-2024 н.р.

В процесі зустрічі гарант обговорив зі стейкхолдерами пропозиції щодо підвищення якості освітньої діяльності за освітньою програмою «Агроінженерія». Зокрема, з метою підвищення якості освітнього процесу за освітньою програмою «Агроінженерія» та врахування думок здобувачів вищої освіти усім науково-педагогічним працівникам, залученим до викладання на освітній програмі «Агроінженерія» рекомендується:

– оновити освітню програму «Агроінженерія» на наступний 2024-2025 н.р., зокрема, увести до неї наступні нові освітні компоненти (навчальні дисципліни): Аграрна політика та інформаційне забезпечення сільськогосподарського виробництва, Проектування техн. процесів та систем, Системність забезпечення технічної готовності машин і обладнання АПВ, Мехатроніка АПВ. Також збільшити кількість тижнів та кредитів на виробничі практики;
– систематично проводити моніторинг задоволеності освітніми програмами та якістю освітніх послуг випускників, відстежувати позитивну динаміку та виявляти слабкі чи проблемні зони з метою своєчасного коригування;
– посилити співпрацю з роботодавцями і розвивати практичні компетентності здобувачів вищої освіти;
– для ознайомлення викладачів з сучасними педагогічними методами завідувачам кафедр забезпечити відвідування науково-педагогічними працівниками семінарів Вищої школи педагогічної майстерності ТДАТУ та сприяти їх підвищенню кваліфікації на існуючих вітчизняних і закордонних платформах із подальшим обговоренням набутих ними педагогічних навичок на засіданнях кафедр та впровадженням їх у освітній процес;
– для підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці при оновленні ОП врахувати пропозиції щодо формування у студентів наступних навичок: роботі у команді; аналізу та синтезу; думати і розмовляти; формування soft-skills.

За результатами зустрічі прийнято рішення про подальше обговорення результатів опитувань стейкхолдерів на засіданнях випускових кафедр з метою надання пропозицій щодо підвищення якості освітньої діяльності за даною освітньою програмою, на засіданнях робочих груп та з ухваленням на вченій раді факультету для впровадження в освітній процес.

Ознайомитися з аналітичними звітами опитувань стейкхолдерів можна за посиланням: http://surl.li/gfazu

Гарант ОП «Агроінженерія» другого (магістерського) рівня вищої освіти, професор кафедри ЕТСМ Володимир КУВАЧОВ