Науковці кафедр Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного  розробили спеціальну корисну модель 132886 «Пристрій для освітлення електрофоретичної камери з вертикальним гвинтом», винахідники: Мовчан Сергій Іванович (кафедра СМ), Дереза Олена Олександрівна (кафедра ТМ), Даценко Людмила Миколаївна (кафедра Г і З ), ст. викладач Дереза Сергій Володимирович, к.т.н., доц. Наталія Іванівна Болтянська.

Патент було розроблено у співавторстві науковців кафедр ТДАТУ та викладачів кафедри технічного сервісу та систем в АПКа корисна модель, яка належить до галузі контрольно-вимірювальної техніки, поширює функціональні можливості обладнання, підвищує точність та надійність вимірювального приладу.