Конкурентноспроможність будь-якої держави на світовому ринку та якість життя її населення напряму залежить від рівня професійної підготовки кадрів. Одним із провідних світових лідерів у сфері підготовки кваліфікованих кадрів на сьогодні виступає Європейський Союз, який завдячує цьому дуальній системі професійної освіти і навчання.

Основне завдання впровадження елементів дуальної форми навчання – усунути основні недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців в рамках нових організаційно-відмінних форм навчання.

Саме тому співробітники кафедри технічного сервісу та систем в АПК всебічно сприяють розвитку дуальної форми підготовки кваліфікованих кадрів та прискорюють запровадження її елементів в систему професійної освіти.

25.11.19 року викладачами кафедри: д.т.н., проф. Дідуром В.А., д.т.н. проф. Журавлем Д.П. та к.т.н., ст. викл. Бондарем А.М. був проведений ознайомчий захід для студентів 12 АІ групи агротехнологічного факультету, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Технічний сервіс машин та обладнання» з метою подальшого їх залучення до дуального навчання на підприємстві. З екскурсією вони завітали до дилерського центру ТОВ ТВЦ «АГРОСС», що займається реалізацією та сервісним обслуговуванням техніки фірми CLAAS. Менеджери та діагности провели зі студентами огляд техніки та розповіли яким чином відбуваються різні види технічного обслуговування. Студенти з задоволенням прослухали інформацію спеціалістів, задавали багато запитань та виявили неабияку зацікавленість до сучасної техніки.