Наукова робота здобувачів вищої освіти – це перший крок до формування якісного наукового потенціалу національної системи освіти, а тому правильна організація наукової роботи, здатність формування сприятливого середовища для наукового пошуку студентів є вкрай важливим завданням викладачів. У ЗВО найпоширенішими є такі види студентської науково-дослідної роботи: дослідження, пов’язані з виконанням навчальних завдань; студентські наукові гуртки та об’єднання; написання курсових, дипломних робіт (проектів); участь у всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та всеукраїнські студентські олімпіади тощо.

Важливу роль відіграють студентські наукові гуртки, які є сприятливим середовищем для засвоєння наукових методів дослідження; написання наукових доповідей; участі у різноманітних виставках, олімпіадах, конкурсах наукових студентських робіт; обговорення наукових питань; виступів із результатами досліджень на студентських наукових конференціях. Робота у науковому гуртку має творчий характер і виховує якості дослідника, готує до розв’язання завдань, які мають практичне значення.

Тож, на кафедрі ТСС АПК продовжує успішно функціонувати два студентські наукові гуртки на загальну тему: «Методологія оптимізації техніко-технологічної системи використання гною на органічні добрива» (план роботи гуртків) під керівництвом к.т.н., професора Скляра Олександра Григоровича та к.т.н., доцента Скляр Радміли Вікторівни.

Члени гуртків під керівництвом наукових керівників протягом другого семестру відповідно до плану роботи, займалися підготовкою доповідей на науково-технічну конференцію студентів та матеріалів до друку у збірниках наукових праць.

Зокрема, учасниками наукових гуртків підготовлені доповіді за результатами своїх наукових досліджень на I Міжнародну науково-практичну конференцію «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі»: Асадяном Д.С. «Обґрунтування технологічних етапів в біогазових установках», Єльцовим С.С. «Аналіз сучасних біогазових технологій», Герою А.М. «Аналіз роботи технологічної лінії по виробництву гранульованих добрив з відходів тваринництва», Ігнатенко Д.Г. «Аналіз оптимальних умов ферментації в біогазових установках». Матеріали було оприлюднено на сайті конференції в розділі «Матеріали конференції», а їх автори отримали сертифікати учасників.