Науково-дослідна робота полягає в пошуковій діяльності, що виражається насамперед у самостійному творчому дослідженні. Така діяльність спрямована на пояснення явищ і процесів, установлення їх зв’язків і відношень, теоретичне й експериментальне обґрунтування фактів, виявлення закономірностей за допомогою наукових методів пізнання. Унаслідок пошукової діяльності суб’єктивний характер «відкриттів» студентів може набувати певної об’єктивної значущості та новизни.

Науково-дослідна робота студентів (НДРС) – складова професійної підготовки, що передбачає навчання студентів методології і методики дослідження, а також систематичну участь у дослідницькій діяльності, озброєння технологіями і вміннями творчого підходу до дослідження певних наукових проблем. НДРС починається з ознайомлення студентів з теоретичними засадами постановки, організації й виконання наукових досліджень, з методикою вивчення наукової літератури, планування і проведення експерименту, обробки наукових даних тощо.

Результатами роботи наукового гуртка «Дослідження хімотологічних і триботехнічних властивостей паливно-мастильних матеріалів»  (план роботи гуртка), керівником якого є  д.т.н., проф. Журавель Д.П. стали підготовлені доповіді на II Міжнародну науково-практичну конференцію «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі»: Копосова А. Д. «Підвищення зносостійкості трибосистем при використанні добавок»; Гвоздовського О.М. «Обгрунтування видів зношування енергетичних засобів та методів їх оцінки»; Бурцевої С.О. «Дослідження гідроабразивного зносу заглибних насосів»; Лакосіної А.О. «Фретинг і фретинг-втома конструкційних матеріалів і деталей» та Клика А.В.  «Обгрунтування кавітаційного зносу енергосистем».

Матеріали було викладено на обговорення на сайті конференції в розділі «Матеріали конференції», а їх автори отримали сертифікати учасників.

Професор кафедри ТСС АПК Дмитро Журавель