З метою забезпечення належного естетичного стану гуртожитків ТДАТУ та дотримання здобувачами вищої освіти правил проживання організовано чергування викладачів, які ведуть виховні бесіди, допомагають їм порадами щодо оформлення житла, здійснюють контроль за підтриманням належного санітарного стану.

Метою виховної роботи гуртожитку є створення умов для соціалізації студентської молоді, а основними завданнями є формування колективу студентів, використовуючи різноманітні напрямки, форми та методи виховної роботи; сприяння розвитку системи студентського самоврядування; залучення здобувачів вищої освіти до суспільно-корисної роботи, сприяння їх самореалізації; постійно створювати в гуртожитку необхідні побутові умови для проживання студентів та організовувати їх дозвілля.

Важливим фактором у виховній роботі є правильні взаємовідносини викладача і вихованця, які базуються на взаємній повазі. Він радиться із здобувачами вищої освіти, обговорює з ними проблеми, розкриває перспективи їхнього зростання, тобто створює атмосферу довір’я, викликає здобувачів на відверту розмову. Так, під час чергування в гуртожитку №1 доцента кафедри ТСС АПК Болтянською Н.І. піднімались питання дотримання академічної доброчесності та причин, які спонукають здобувачів до списування чи інших дій, що суперечать нормам академічної доброчесності. Багато уваги під час спілкування з першокурсниками було приділено написанню підсумкових модульних контролів в Центрі незалежного оцінювання. Враховуючи, що в цьому навчальному році ця процедура була запроваджена вперше, було цікаво почути враження здобувачів та їх побажання щодо організації тестування в ЦНО.

Отже, першочерговим завданням в гуртожитку є формування дружного колективу, а це – довготривалий і складний процес, який здійснюється через повсякденну роботу.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська