Головне завдання науково-дослідної роботи студентів (НДРС) є поглиблення й творче освоєння навчального матеріалу, набуття студентами навичок самостійної теоретичної та експериментальної роботи, ознайомлення з сучасними методами наукових досліджень, технікою експерименту, реальними умовами роботи у наукових та виробничих колективах. НДРС починається з ознайомлення студентів з теоретичними засадами постановки, організації й виконання наукових досліджень, з методикою вивчення наукової літератури, планування і проведення експерименту, обробки наукових даних тощо.

НДРС охоплює майже всі головні форми навчальної роботи й передбачає активну участь студентів в їх здійсненні, спрямовує студентів на творче вирішення актуальних наукових і виробничих завдань, а також передбачає активне включення студентів у діяльність тих установ, організацій, в яких їм доведеться працювати після закінчення університету.

Першими результатами роботи наукового гуртка «Дослідження хімотологічних і триботехнічних властивостей паливно-мастильних матеріалів» (план роботи гуртка) у другому семестрі 2019-2020 навчального року, керівником якого є  д.т.н., проф. Журавель Д.П. стали підготовлені доповіді на I Міжнародну науково-практичну конференцію «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі»: Бублика А.Д. «Сучасні технології виробництва палив біологічного походження»;  «Особливість водневого зкрихчування поверхонь тертя», Іванової Д.В. «Водневе руйнування поверхневих шарів металів деталей сполучень». Латоші В.В. «Порівняльна характеристика біопалива з нафтовим дизельним паливом». Кочергіна В.Е. «Встановлення основних видів зносу вузлів і агрегатів функціональних систем сільськогосподарської техніки».

Матеріали було викладено на обговорення на сайті конференції в розділі «Матеріали конференції», а їх автори отримали сертифікати учасників.