1 лютого 2023 року відбулось спільне засідання кафедр «Експлуатація та технічний сервіс машин», «Мехатронні системи тракторів та сільськогосподарських машин» та «Обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика». Питання, що ставилось на  розгляд зібрання – це обговорення освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування».

Із метою постійного удосконалення освітніх програм, забезпечення відповідності освітніх програм цілям, очікуванням, потребам і задоволенням стейкхолдерів (учасників освітнього процесу, роботодавців тощо) та суспільства, університет здійснює їх періодичний перегляд та моніторинг.

З цього приводу виступив гарант ОНП д.т.н., професор Журавель Д. П. з презентацією проєкту оновленої освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» СВО «Доктор філософії». Дмитро Журавель нагадав присутнім, що в 2022 році ОНП було модернізовано  відповідно до стандарту вищої освіти спеціальності та зупинився на змінах, які були внесені в проєкт ОНП 2023 року, відповідно до пропозицій стейкхолдерів: в освітніх компонентах, спрямовувати акцент на можливість уміння планувати і виконувати експериментальні та теоретичні дослідження з галузевого машинобудування та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів та дотриманням норм професійної і академічної етики, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми.

Всі присутні підтвердили, що ОНП «Галузеве машинобудування» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» 2023 року дозволяє досягти результатів навчання, визначених стандартом вищої освіти спеціальності, відповідає діючим Положенням ТДАТУ та запитам сучасного ринку праці. Проєкт ОНП рекомендовано до розгляду методичною комісією механіко-технологічного факультету.

Доцент кафедри ЕТСМ Радміла Скляр