Наука є складовою загальнолюдської культури, і тому кожна людина має знати, що таке наука і наукові дослідження. Як показує статистика, 5 – 10 % випускників  закладів вищої освіти стають вченими, тобто наукова діяльність стає їх професійною роботою. З наукою вони безпосередньо стикаються, працюючи керівниками державних установ та підприємцями. В першому випадку вони сприяють прискоренню науково-технічного прогресу, в другому – збільшенню особистого прибутку, що є особливо важливим в умовах ринкової економіки.

Економіка будь-якої держави з однієї сторони залежить від успіхів галузі науково-технічного прогресу, а з другої – впливає на інтенсивність наукових досліджень та науково-технічних розробок. В Україні наукова діяльність регламентується Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність» який є основою цілеспрямованої політики в забезпеченні використання досягнень вітчизняної та світової науки і техніки для задоволення соціальних, економічних, культурних та інших потреб. Свій вклад в розвиток науки вносять і науково-педагогічні працівники ТДАТУ.

Співробітник кафедри ТСС АПК асистент О.В. В’юник взяла участь у попередньому розгляді дисертаційної роботи асистента кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика Олександра Олександровича Ковальова. Тема дисертаційної роботи: «Розробка конструкції та обґрунтування параметрів струминно-щілинного гомогенізатора молока з роздільною подачею вершків», керівник – д.т.н., доц., завідувач кафедри ОПХВ Самойчук К.О.

Розгляд роботи відбувся 21 травня 2020 року на засіданні кафедри обладнання переробних і харчових виробництв у форматі інтернет-конференції на базі платформи ZOOM. Учасниками конференції було відзначено високий рівень представлення роботи, висловлено певні зауваження щодо оформлення презентації та вирішено рекомендувати дисертаційну роботу Ковальова О.О. для розгляду на технічній раді ТДАТУ.