enerho-ta-resursozberezhennja-v-tvarynnyctvi

Рівень розвитку енергетики має визначальний вплив на стан економіки кожної держави. Тому небезпідставно енергетичну незалежність пов’язують з національною безпекою. На початку ХХІ століття в енергетиці України ще залишилась невирішеною ціла низка складних проблем. Однією з таких проблем є енергозбереження. Раціональне використання енергоресурсів дає потрійний ефект – зменшує негативний вплив об’єктів паливно-енергетичного комплексу на екологію, заощаджує кошти виробників і споживачів енергетичних ресурсів, виховує у людей відповідну культуру поведінки по відношенню до того, що ми залишимо нащадкам.

З огляду на постійне зростання вартості паливноенергетичних ресурсів та збільшення їх питомої ваги у собівартості сільськогосподарської продукції до 40-45%, зниження рентабельності виробництва та конкурентоспроможності аграрно-продовольчої продукції, використання застарілих технологічних, технічних і економічних принципів господарювання, виникає об’єктивна необхідність забезпечення енергота ресурсозбереження й розв’язання на інноваційній основі проблеми високої енергоємності сільськогосподарського виробництва і, зокрема, галузі тваринництва. 

Енерго- та ресурсозбереження в тваринництві – вагома складова частина навчальної дисципліни «Машиновикористання в тваринництві», що визначає комплекс організаційних, правових, наукових, виробничих, технічних, інформаційних і економічних заходів, реалізація яких спрямована на ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів і нетрадиційних відновлюваних джерел енергії при виробництві продукції АПК, зокрема галузі тваринництва.

Втравні 2020 року вийшов з друку підручник «Енерго- та ресурсозбереження в тваринництві» розроблений викладачами кафедри технічного сервісу та систем в АПК з метою підвищення якості освітнього процесу, рекомендований до друку рішенням Вченої ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Автори: доц. Болтянський Б.В.проф. Скляр О.Г.доц. Скляр Р.В.доц. Болтянська Н.І.ст. викл. Дереза С.В. (детальніше…)

Рецензентами виступили:
В.Т. Дмитрівдоктор технічних наук, професор кафедри механіки та автоматизації машинобудування Інституту інженерної механіки та транспорту Національного університету «Львівська політехніка»;
В.М. Сиротюк – кандидат технічних наук, професор кафедри електротехнічних систем Львівського національного аграрного університету;
К.О. Самойчукдоктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри обладнання переробних і харчових виробництв ім. професора Ф.Ю. Ялпачика Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.