4 квітня 2023 року у Запоріжжі відбулась ІІІ Міжнародна козацька воєнно-історична конференція «Масові знищення українців на Кубані більшовицькою владою росії – акт геноциду».

Серед гостей конференції були представники патріотичних кіл українських наукових, навчальних, волонтерських, журналістських, письменницьких, ветеранських та козацьких організацій. Захід відбувся у 2-х форматах: оффлайн та онлайн. До заходу долучились здобувачі вищої освіти та викладачі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, як закладу вищої освіти, який прийняв активну участь в організації і проведенні цієї конференції. З вступним словом звернувся до присутніх ректор ТДАТУ, д.т.н., професор Сергій Кюрчев та перший проректор, к.т.н., доцент Олександр Ломейко. Від кафедри експлуатації та технічного сервісу машин прийняли участь сім викладачів на чолі з в.о. завідувача кафедри, к.т.н., професором Олександром Скляром.

Масові знищення українців на Кубані більшовиками – ця тема стала ключовою під час проведення козацької воєнно-історичної конференції. Учасники заходу підкреслили необхідність визнання відповідними органами влади України масових вбивств, катувань, репресій, заслань до Сибіру та Соловків, пограбувань у вигляді так званих «розказачення» та «розкулачення» українців на Кубані в період більшовицького перевороту та радянської влади в 1917-1935 роках – актом геноциду проти українців (детальніше…).

Ст. викладач кафедри ЕТСМ Сергій Дереза